Вже стало доброю традицією кожного року в третю суботу квітня відзначати в Україні День довкілля. Цього року, згідно з Указом Президента України, він проводитиметься 17 квітня. Національний природний парк «Гуцульщина» активно до нього підготувався. Розроблено та затверджено комплексні заходи з благоустрою та озеленення території Парку. Відповідно до нього, працівники НПП «Гуцульщина» привели у належний санітарний стан території навколо лабораторно-адміністративного корпусу, нового адміністративного приміщення, яке збудоване в м. Косові по вул. Дружби, природоохоронних науково-дослідних відділень, рекреаційних об’єктів, розсадників, дендропарків тощо.

За цей період посаджено 12950 дерев і кущів, створено декілька нових газонів, квітників та місць відпочинку. Подбали працівники Парку і про наших пернатих друзів: вони виготовили та розвісили 200 шпаківень і синичників. Усі працювали на громадських заходах з благоустрою, як і на своїй основній роботі, організовано, дружно, творчо і з радістю. А це дозволяє досягати високих результатів. За визначенням Державної служби заповідної справи Міністерства охорони навколишнього природного середовища України НПП «Гуцульщина» входить у трійку найкращих національних природних парків і заповідників. Такі успіхи і досягнення колективу не залишаються непоміченими на високому державному рівні. Так Указом Президента України Віктора Ющенка від 12 січня 2010 року за вагомий особистий внесок у розвиток природно-заповідної справи в Україні, розширення національної екологічної мережі, охорону, збереження, наукове вивчення і відтворення особливо цінних природних комплексів та об’єктів директору НПП «Гуцульщина» Василю Пророчуку присвоєно почесне звання «Заслужений природоохоронець України», а заступника директора — начальника відділу рекреації та екологічної освіти Анастасію Костюк відзначено Подякою Президента та Почесною грамотою Міністерства охорони навколишнього природного середовища. Грамотами Міністерства також нагороджено працівників розсадника Старокутського ПНДВ Калину Семенюк та Любов Лукань, головного природознавця Івана Чернявського, начальника Шешорського ПНДВ Івана Михайлюка, провідного фахівця відділу рекреації та екологічної освіти Віталія Ходана і головного бухгалтера Андрія Лукинюка.

Багато зроблено, однак ще більше треба зробити. Колектив Парку запланував комплекс заходів щодо розбудови Маєтку Святого Миколая, рекреаційного містечка «Шешори», створення вольєрного господарства, науково-освітнього центру, розширення мережі рекреаційної інфраструктури та ін. Успішне виконання запланованого залежатиме не лише від злагодженої роботи колективу НПП «Гуцульщина», а й від підтримки та взаєморозуміння місцевої влади та громад. Ми дуже сподіваємось на добру перспективу в розбудові нашого краю.

Марія Юращук,
провідний фахівець відділу рекреації та екологічної освіти