Еколого-пізнавальна стежка “Дубина” прокладена територією Старокутського ПНДВ НПП «Гуцульщина», проходить мальовничими Покутськими Карпатами, чарівними дубовими та березовими гаями.

Свій початок стежка бере з розсадника Старокутського ПНДВ НПП „Гуцульщина”, де вирощується посадковий матеріал, зокрема дуб черешчатий і звичайний, липа дрібнолистяна, туї західна, східна і пірамідальна, кипарисовик горохоподібний, самшит вічнозелений, дейція, вегела, роза плетиста, ялина колюча, бирючина та ін.

Далі маршрут пролягає до березового гаю, де поміж струнких берізок ростуть поодинокі явори і граби. Звідси стежка веде до урочища “Три Крулі”, яке знаходиться поряд із заповідним урочищем “Цуханів”. Цуханівське урочище – це ботанічна пам”ятка природи, асоціація дубового, ліщино-трясучковидно-осокового лісу. Це рідкісне поєднання лісової рослинності України. Знаходиться між селами Кобаки, Слобідка, Старі Кути і Черганівка, в долині річки Цуханів – притоки Черемоша. Урочище “Три Крулі”, яке межує з Цуханівським, також схоже на нього своєю рослинністю: дубовий ліс з домішкою смереки і граба.

Далі маршрут пролягає до ставків – чудового біогеоценозу, унікального поєднання трав, кущів, дерев, звірів, риб і земноводних. На березі одного зі ставків розміщена зона відпочинку. Від ставків маршрут знову пролягає насадженнями дуба звичайного і закінчується на окраїні лісу, біля автомобільного шляху Косів – Кути.

Мандруючи еколого-пізнавальною стежкою “Дубина”, можна побачити таких диких звірів: білка, заєць-русак, лисиця, козуля, кабан. Серед птахів зустрічаються дятел строкатий, сойка, шишкар, рябчик, дрізд, сорока. У ставках водиться багато риб: щука, короп, карась, білий амур та ін. Біля ставків – тритони карпатський і гірський.

Довжина маршруту – 3 км.

Тривалість переходу – 1,5 год.

Висота над рівнем моря:

  • поч. точка — 380 м. н.р.м.
  • кін. точка — 400 м. н.р.м.