На території національного природного парку «Гуцульщина» проходить висотна межа поширення дуба черещатого, тут зафіксовано найвищі місцезростання дубових лісів на території Карпат. До того ж для цих масивів характерна наявність рідкісних видів рослин, що занесені до Червоної книги України: булатки довголистої, гніздівки звичайної, любки дволистої, білоцвіту весняного (останній утворює суцільні килими в період цвітіння).

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Цуханівське» знаходиться на території Старокутського ПНДВ НПП «Гуцульщина» в долині річки Цуханів – притоки Черемоша в кв. 19 вид. 12 на площі 15,0 га. Тут охороняються рідкісні угруповання дубового лісу ліщиново-трясункоосокового, грабово-дубового лісу та ін., а також рослини занесені до Червоної книги України – булатка довголиста, любка дволиста, гніздівка звичайна, пальчатокорінники травневий, крапчастий, Фукса, білоцвіт весняний, билинець комариний, зозулині сльози яйцевидні, коручка чемерниковидна та ін.

Вік дерев понад 160 років. На правому березі р. Рибниця (біля с.Кобаки) та на межиріччі річок Волійця–Гнилиця збереглися найбільші за площею у Косівському районі масиви свіжих мезотрофних та свіжих еутрофних грабових дібров.