28 жовтня 2011 р. у Варшаві відбулася ІІ Міжнародна наукова конференція «Екологічні проблеми ХХІ століття». Організатором конференції виступила Вища школа екології і управління в Варшаві.

Основні напрями конференції:

  • екологічні проблеми і небезпеки сьогодення:
  • методи і прилади, які використовують для дослідження охорони навколишнього середовища;
  • навколишнє середовище і екологічна освіта;
  • охорона навколишнього середовища.

У конференції взяли участь представники з Польщі, України та Росії.

На конференції розглянуто низку екологічних проблем: стан і тенденції екологічних проблем м. Санкт-Петербург (проф. О. М. Русак, Росія); потреби води для сільського господарства (проф. Й. Мосяк, Польща); радіаційна ситуація в Центральній Європі та радіоекологічні проблеми через 25 років після аварії на Чорнобильській АЕС (проф. І. М. Гудков, Україна); навколишнє середовище і здоров’я людини на прикладі м. Санкт-Петербургу (проф. Н. Г. Занько, Росія); технічні та екологічні аспекти при видобуванні газу із вапнякових скал в Польщі (проф. В. Урбанський, Варшава); морфологічні паттерни віддаленої післядії іонізуючої радіації в малих дозах (проф. З. А. Воронцова, Росія); водні мікроміцети як джерело загрози для людини (д. б. н. А. Бєдункєвич, Польща); види антропогенного та техногенного впливу на життєве середовище (І. Койнова, Україна) та ін.

Від України також взяла участь завідувач лабораторії екологічного моніторингу НПП «Гуцульщина» Стелла Фокшей, яка виступила з доповіддю «Макроміцети НПП «Гуцульщина».

НПП «Гуцульшина» та Вища школа екології і управління в Варшаві підписали угоду про наукове співробітництво ще в липні 2011 року. В рамках цієї угоди польська делегація вже провела польові ентомологічні дослідження території Парку.