Працівники засобів масової інформації Івано-Франківської області побували на Косівщині, зокрема і в Національному природному парку “Гуцульщина”.

Привітним, добрим словом зустрів журналістів області Миколай у своєму Маєтку, що в селі Пістинь НПП “Гуцульщина”. Виконуючий обов’язки директора Парку, кандидат біологічних наук Юрій Стефурак, коротко ознайомив гостей з перспективою розбудови туристично-мистецького комплексу Маєток Святого Миколая, який отримав схвалення та підтримку на державному рівні. А далі помічники Миколая – працівники Національного природного парку “Гуцульщина” провели екскурсії по будинку Миколая та територією. В робочому кабінеті Миколай висловив щирі слова вдячності всім журналістам за висвітлення роботи у ЗМІ, особливо дякував за старання журналістів у справі виховання здорового, високоосвідченого, патріотично налаштованого молодого покоління. В знак подяки він вручив кожному працівнику ЗМІ щойно видану нову книгу Марії Влад “Бурштинове диво”.

А далі маршрут проліг до пасіки Святого Миколая та розсадника лісоутворюючих, декоративних та плодових дерев і кущів, що в селі Кобаки на території Старокутського природоохоронного науково-дослідного відділення Парку. Тут журналістів гостинно зустрічали не лише працівники цих об’єктів, але й цілий ряд вирізьблених та художньо оформлених у казковому стилі фігур Миколая, ангеляток, медведика, бджілочки та більше 50 вуликів, в яких мелодійно гуділо бджолине царство. Відомий на Косівщині пасічник, ветеран органів місцевого самоврядування Василь Дмитрович Палійчук, який опікується пасікою Святого Миколая, разом зі своєю дружиною – ветераном педагогічної ниви Марією Серафимівною, ознайомили гостей з станом розвитку пасіки Святого Миколая, з великим захопленням розповіли про плани на майбутнє. За 3 роки з часу започаткування пасіки зроблено багато, кілька десятків бджолиних сімей затишно розмістились у своїх вуликах, різної архітектурної форми: каплички, діжки, хатинки, млину, гуцула і гуцулки та інші. Частина вуликів ще не заповнена, як сказав пасічник, господар спочатку будує житло, а потім в нього заселяється. Так само і на цій господарці, збудували вулики і поступово їх заселяють.

Створюється тут і будинок бджоляра, який всередині вже майже оформлений, тут розмістились стенди про бджільництво: рослини-медоноси, рослини-шкідники, види бджіл, інструменти пасічника, виставка продуктів бджільництва, тощо. Марія Серафимівна зазначила, що пасіка має не лише рекреаційну цінність, а й є доброю базою для проведення різних занять на екологічну тематику. Дуже зручне її географічне розташування дає можливість відвідування пасіки подорожуючим трьох цікавих еколого-пізнавальних та туристичних маршрутів, які тут перетинаються і ведуть до духовно-екологічно центру “Здвижин”, до Кобаківської та Старокутської дубини.

Ну і звичайно не обійшлось без дегустації різних видів меду, надзвичайно ароматним був чай з лікарських трав.

Працівники розсадника лісоутворюючих, декоративних та плодових дерев та кущів Любов Дмитрівна Лукань і Лідія Дмитрівна Цьок розповіли про роботу розсадника, в якому вирощується понад 60 видів різних дерев та кущів, а всього тут зростає понад 100 тисяч екземплярів. Розсадник служить доброю базою посадкового матеріалу не лише для потреб Парку, а й озеленення населених пунктів району, установ та організацій, а також і приватних зелених садиб. Лише в цьому році у співпраці НПП “Гуцульщина” з органами місцевого самоврядування та влади закладено парки, сквери, алеї в місті Косові, в смт. Яблунів, селах Кобаки, Яворів, Брустури, Шепіт та інші.  На проведення екологічних акцій з цього розсадника було виділено безкоштовно більше 3 тисяч саджанців – це вагомий внесок в озеленення та благоустрій району.

Впродовж всього прес-туру з журналістами працювала заступник директора – начальник відділу рекреації та благоустрою, голова районної громадської ради Анастасія Костюк.