5 жовтня Яворівська ЗОШ І-ІІІ ступенів спільно з Косівською райдержадміністрацією та Національним природним парком «Гуцульщина» урочисто відзначили чергову річницю славної сім’ї Окуневських, яка відома далеко за межами України. У священика Окуневського зупинялися на відпочинок Іван Франко, Леся Українка, Михайло Павлик, Василь Стефаник та багато Інших відомих людей. Ярослав Окуневський був першим українським адміралом, служив на військовому кораблі Австро-Угорщини лікарем, на військовому кораблі відвідав багато країн світу де удостоївся найвищих державних нагород. Ольга Окуневська була улюбленою ученицею Михайла Лисенка.

Вшанувати таку славну родину прибули гості з Києва, Запоріжжя, Львова, Івано-Франківська, Севастополя та багатьох інших теренів. Чи не найповажнішим гостем свята був онук Я. Окуневського з Австрії Егон Бальцар.

Під час торжества організовано виставку ліжників «Барвограй – 2010», а також виставка учнівських робіт і тематичних композицій «Золота осінь» у рамках відбіркового туру до районного екологічного фестивалю «Гірська веселка».

Завершилося свято тематичним концертом-розповіддю «Струни Окуневських».