18 травня 2012 року відбулося чергове ХІХ-те засідання науково-технічної ради Національного природного парку «Гуцульщина», яке проходило в рамках урочистостей з нагоди 10-річчя створення НПП «Гуцульщина». З 25 членів НТР було присутніх 19 чоловік, а також запрошені начальник відділу департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України Г.В. Парчук та директори лісогосподарських підприємств району. На порядок денний виносились такі питання:

  1. Розгляд ІХ літопису природи.
  2. Розгляд проектів лімітів на спеціальне використання природних ресурсів в 2013році .
  3. Розгляд та погодження матеріалів колективної монографії НПП «Гуцульщина».
  4. Різне

Відкрив засідання голова НТР, директор НПП «Гуцульщина» В. В. Пророчук, який подякував членам НТР за те, що приїхали на святкування 10-ти річчя створення НПП «Гуцульщина» та засідання НТР.

По першому питанню порядку денного доповідав заступник директора НПП «Гуцульщина» з наукової роботи Ю.П.Стефурак, який представив членам НТР матеріали 9 тому літопису природи і дав коротку характеристику кожного розділу.

Після закінчення доповіді члени НТР взяли активну участь в обговоренні цього питання, зокрема директор УкрНДІгірліс професор В.І.Парпан звернув увагу на важливість проведення моніторингу лісів зокрема на специфіку Карпатського регіону та фінансування таких програм, а також на невідповідність лісів типам лісу, що потребує законодавчих змін і запропонував створити асоціацію природо заповідних установ, яка виробила б зміни до природоохоронного законодавства України.

Директор Карпатського біосферного заповідника, професор Д.Ф.Гамор звернув увагу на недосконалість природоохоронного законодавства, зокрема в питанні спеціального використання природних ресурсів, що не дозволяє належним чином проводити рубки переформування похідних деревостанів в корінні. Він також загострив увагу на механізмі врегулювання співіснування природо заповідних установ та місцевих громад.

Заступник начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області В.Ф.Головчак проінформував присутніх щодо нестикування деяких законодавчих актів природоохоронного законодавства України.

Г. В. Парчук запевнив членів НТР , що передасть вищезгадані пропозиції керівництву департаменту заповідної справи міністерства.

Ю.П.Стефурак запропонував внести звернення НТР до резолюції науково-практичної конференції.

По другому питанню доповідали начальник відділу державної служби охорони НПП «Гуцульщина» І.П.Кашевко та директори лісогосподарських підприємств району.

І.П.Кашевко представив проект ліміту на спеціальне використання природних ресурсів НПП «Гуцульщина» на 2013 р., Ю.Ю.Фальбійчук проект ліміту на використання природних ресурсів на 2013 р.,а Д.В.Никифорак план санітарно-оздоровчих заходів на ІІ півріччя 2012 р.

Члени НТР висловили деякі зауваження,щодо проектів лімітів, але погодили їх проекти з доопрацюванням в робочому порядку.

Матеріали монографії представив Ю.П.Стефурак і зауважив, що монографія не вийшла до 10-річчя НПП «Гуцульщина» через відсутність фінансування. З цього приводу висловились ряд членів НТР, зокрема В.Ф.Головчак пояснив присутнім, що запит обласного управління охорони навколишнього природного середовища не знайшов підтримки в обласній раді і потрібно готувати наступний запит на видання монографії.

Після обговорення цього питання вирішили звернутися до керівництва області, зокрема до ОДА, обласної ради та управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області, щодо виділення коштів на видавництво колективної монографії НПП «Гуцульщина».

З четвертого питання доповів Ю.П.Стефурак, який зауважив, що виникла необхідність внести зміни щодо персонального складу НТР НПП «Гуцульщина» і запропонував вивести з членів НТР Гриника і В.П.Андріюка, а натомість ввести в склад НТР начальника відділу департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України Г.В. Парчука та доктора с/г наук, професора Львівської лісотехнічної академії Дебринюка Ю.М

Із заключним словом виступив Ю.П.Стефурак, який подякував членам НТР за приїзд на святкування ювілею парку та участь у засіданні НТР.