13 лютого 2013 року у Пістинській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося свято-конкурс «Зимуючі птахи», в якому взяли участь учні початкових класів Пістинської ЗОШ І-ІІІ ст., Микитинецької ЗОШ І-ІІ ст., та гуртківці Косівського районного центру дитячої творчості. Організували та провели цей цікавий захід НПП «Гуцульщина» та Косівський РЦДТ. Особливу зацікавленість у дітей викликала змістовна і цікава розповідь працівника наукового відділу НПП «Гуцульщина» Стефурака Івана Лук’яновича про види птахів, які є у нашому районі, зокрема і про зимуючих птахів.

Науковець, з допомогою мультимедійних засобів, показав дітям цікаві наукові спостереження щодо обліку птахів, їх видового складу, гніздування, перельотів, способи підгодовування, особливо в зимовий період. Наголос було зроблено на необхідність виготовлення та встановлення годівничок для птахів на зимовий період. Разом з Іваном Лук’яновичем хлопчики й дівчатка вчилися виготовляти різні види годівничок з дерева, пластмасових пляшок, картону, скляних банок та інші.

Дітям було дуже цікаво, вони уважно слухали, задавали питання, на які отримували змістовні і вичерпні відповіді. Вікторину на тему: «Зимуючі птахи» для дітей провела керівник гуртка Косівського РЦДТ Оксана Степанівна Костинюк. За умовами конкурсу діти давали відповіді на всі питання вікторини, а журі проводило оцінку. Хоча всі учасники цього конкурсу проявили добрі знання та кмітливість, все ж журі визначило призерів: перше місце вибороли Гаврилків Оксана (Пістинь), Атаманюк Віталія (Микитинці), друге – Карп’як Ольга (Микитинці), Хромей Вікторія (Пістинь), третє – Мартинюк Владислав (Пістинь), та Біленчук Ілля (Пістинь).

Потім відбувся майстер-клас з виготовлення аплікації пташок з ниток, який провела керівник гуртка Косівського РЦДТ Іванна Петрівна Табахарник. Учасники конкурсу, дотримуючись техніки виготовлення аплікації, з старанням виготовляли лелек. Всі діти справилися із завданням вчасно, а головне виготовили гарні аплікації лелек. Оцінюючи роботи, журі визначили чотири найкращі: Томин Романії (Микитинці), Мосейчук Ангеліни (Пістинь), Гаврилків Тані (Пістинь) і Томин Оксани (Микитинці).

Всі учасники свята-конкурсу «Зимуючі птахи» отримали від Святого Миколая солодкі подарунки за активну участь у заході, а переможці конкурсів отримали грамоти та призи від НПП «Гуцульщина».

Школярам цей захід запам’ятається надовго, адже вони почули і побачили багато цікавого і корисного, поповнили свої знання про своїх пернатих друзів і від тепер вже самі зможуть вести спостереження за птахами і підгодовувати їх.

Петро Білоусяк
провідний фахівець відділу
екологічної освіти
НПП «Гуцульщина»

Фото автора.