Еколого-пізнавальна стежка “На хребет Брусний” розташована на території Шешорського ПНДВ. Стежка бере початок від центральної дороги села Шешори (100 метрів вище великого моста через заповідну річку Пістиньку). Маршрут пролягає вздовж красивого гірського потоку Нижній Брусний, на якому є невеликі водоспади, а вода в ньому кришталево чиста і придатна для споживання.

На місці, де сходяться в одне русло два потоки, стежка плавно повертає вгору через мальовничу поляну до буково-смерекового лісу. Тут, на узліссі, розташоване місце відпочинку, звідки відкриваються красиві краєвиди природних ландшафтів НПП „Гуцульщина”.

Далі стежка пролягає лісовою дорогою аж до хребта Брусний. На цій частині маршруту є поодинокі чудернацькі багатолітні буки, величезне каміння оригінальної природної форми, збереглися місця боївок часів Другої світової війни та визвольних змагань.

Перед самою вершиною хребта Брусний розташоване природне джерело, яке взимку не замерзає, через що, в народі його називають „теплиця”, а літня його вода холодна, смачна і непростудна.

Хребет Брусний має неповторну красу, з багатою червонокнижною рослинністю. Тут зростають: арніка гірська, пальчатокорінник плямистий, лунарія оживаюча, любка дволиста, траунштейнера куляста, коручки пурпурова та болотна, гніздівка звичайна, булатка довголиста, пальчатокорінник травневий, плаун колючий, астранція велика, пізньоцвіт осінній, шафран Гейфелів. З хребта Брусний, який є межею між селами Шешори і Річка, відкриваються чудові краєвиди на навколишні гори, а в ясну погоду звідси видно найвищу вершину України – гору Говерлу.

З хребта Брусного стежка веде вниз до смерекового лісу, потім мішаним лісом до сірководневого джерела, а звідти – лісовою дорогою до гірського потока Нижній Брусний на початок маршруту.

Мандруючи стежкою, можна пізнати багатий світ Карпатської фауни, зокрема, тут мешкають олені, козулі, лисиці, дикі кабани, борсуки, зайці та інші види диких звірів. З птахів тут зустрічаються сорокопуд сірий, сова довгохвоста, пугач, сичик-горобець, орел-карлик, підорлик малий тощо.

Еколого-пізнавальна стежка “На хребет Брусний” є цікавою для відвідувачів, тут встановлено інформаційні щити, лавочки, столи, альтанки для короткотривалого відпочинку.

Довжина маршруту – 15 км, тривалість переходу – 7 год.

Стежка промаркована, формат марки нормальний – в центрі зелена смуга, по краях смуги білого кольору.