Вже кілька років поспіль на Косівщині проводиться свято меду. Цього року воно проходило під гаслом “Бджоли – здоров’я нації” та було приурочене Дню пасічника та 21 річниці проголошення Незалежності України. Відкрив свято голова районного товариства пасічників Микола Балаш, він запросив отця-декана Косівського деканату УПЦ КП Івана Близнюка провести молитву та благословити свято. Після Божого благословення з вітальним словом до присутніх звернулись перший заступник голови Косівської районної ради Василь Жминдак, який разом з заступником голови Косівської РДА Ярославом Бринським вручили нагороди пасічникам району. Пасічників щиро вітали учасники художньої самодіяльності району. Свято прикрасили виставки продуктів бджільництва.

Національний природний парк “Гуцульщина” також представив свою виставку, яка за оцінками учасників свята була однією із кращих. В ній були представлені різні види меду та інші продукти бджільництва, стенди про створення та розвиток пасіки Святого Миколая, фотоекспозиція, лікарські настоянки та інше.


Гості, які завітали на свято та відвідали нашу виставку могли скуштувати різні види меду, дізнатись про їхні лікувальні властивості. Її представляли тут досвідчений пасічник Василь Дмитрович Палійчук та його дружина Марія Серафимівна, які опікуються пасікою Святого Миколая НПП “Гуцульщина”, а їм допомагали працівники відділів рекреації та екологічної освіти Парку Катерина Лаврук та Олена Варцаб’юк. Оглядаючи виставку, голова районної спілки пасічників Микола Балаш запропонував у співпраці із НПП “Гуцульщина” створити та облаштувати у лабораторно-експерименталньому корпусі 2 кабінети бджільництва. Ця ідея сподобалась працівникам Парку, її підтримав директор Парку Василь Пророчук і є вже  план її реалізації в Національному природному парку “Гуцульщина”.