18 грудня 2012 року відбулося ювілейне ХХ засідання Науково-технічної ради Національного природного парку «Гуцульщина». На засіданні були присутні 17 членів НТР, а також запрошені: директори ДП «Кутське лісове господарство» Ю. Ю. Фальбійчук та РП «Райагроліс» Д.В. Никифорак, державний районний мисливствознавець Г. Лавріщев, голова Косівської районної організації УТМР Я. Сусак, голова громадської організації «Еко-прес» І. Синежук. В порядоку денному розглядались наступні питання:

І. Збереження тваринного світу НПП «Гуцульщина»: реалії, проблеми, перспективи (доповідачі: заступник директора з наукової роботи НПП «Гуцульщини» Ю.П. Стефурак, старший науковий співробітник НПП «Гуцульщина» І.Л. Стефурак, начальник відділу служби державної охорони та збереження природних екосистем НПП „Гуцульщина» І.П. Кашевко, державний районний мисливствознавець Г. Лавріщев).

Вирішили:

Інформацію про збереження тваринного світу НПП «Гуцульщина» взяти до відома.

1.1. Про закріплення мисливських угідь на території НПП «Гуцульщина» (доповідачі — І.П.Кашевко, голова організації «Еко-прес» І.Синежук, директор ДП «Кутське лісове господарство — Ю.Ю. Фальбійчук,).

Вирішили:

 1. Погодити надання мисливських угідь, розташованих на вилученій території парку, НПП «Гуцульщина» в кількості 5338 га;
 2. Погодити перезакріплення мисливських угідь за ДП «Кутське лісове господарство» площею 11 466 га.
 3. Рекомендувати ДП «Кутське лісове господарство», після завершення процедури перезакріплення мисливських угідь, заключати угоди про співпрацю з низовими мисливськими колективами, громадськими організаціями.
 4. Рекомендувати ДП «Кутське лісове господарство» заключити угоду про співпрацю з ГО «Еко-прес», щодо збереження та відтворення мисливської фауни на території Яблунівської та Стопчатівської місцевих рад: Яблунівського лісництва ДП «Кутське лісове господарство» (кв. 3, 4, 6) та Нижньоберезівського лісництва РП «Райагроліс» (кв. 8).
 5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на головного природознавця НПП «Гуцульщина» Чернявського І.В.

1.2. Про регулювання чисельності хижаків на території природно-заповідного фонду (доповідачі — голова Косівської районної організації УТМР — Я.Сусак, державний районний мисливствознавець Г. Лавріщев).

Вирішили:

 1. Погодити відстріл лисиці з метою регулювання її чисельності на території НПП «Гуцульщина» з обов’язковим отриманням відповідного дозволу з управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області, відповідними службами району та НПП «Гуцульщина».
 2. Зобов’язати державного районного мисливствознавця Г. М. Лавріщева та голову Косівської районної організації УТМР — Я.Сусака, при проведенні заходів щодо регулювання чисельності хижаків на території природно-заповідного фонду, залучати представників служби державної охорони та збереження природних екосистем НПП «Гуцульщина».

ІІ. Розгляд планів на спеціальне використання природних ресурсів в 2013 році (доповідачі: І.П. Кашевко, директор ДП «Кутське лісове господарство — Ю.Ю. Фальбійчук, директор РП „Райагроліс» — Д.В. Никифорак)

Вирішили:

 1. Погодити проект ліміту на спеціальне використання природних ресурсів НПП «Гуцульщина» в 2013 році (рубки догляду і рубки формування та оздоровлення лісів) в цілому з врахуванням зауважень в кількості 3 тис. кбм та рекомендувати на погодження у Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області і затвердження Міністерством екології та природних ресурсів України.
 2. Рекомендувати ДП «Кутський лісгосп» підготувати матеріали відповідно до вимог чинного законодавства і представити на бюро НТР НПП «Гуцульщина».
 3. Погодити плани на спеціальне використання природних ресурсів Косівського РП «Райагроліс» в 2013 році в цілому з врахуванням зауважень та рекомендувати на погодження у Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області і затвердження Міністерством екології та природних ресурсів України.
 4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на директора НПП «Гуцульщина» Пророчука В.В.

IІІ. Розгляд плану науково-технічних заходів на виконання теми «Літопис природи», тематичного плану на 2013 рік (доповідач — начальник наукового відділу НПП «Гуцульщина» — Л.М. Держипільський).

Вирішили:

Проекти плану науково-технічних заходів на виконання теми «Літопис природи» і тематичного плану НПП «Гуцульщина» на 2013 рік погодити, з врахуванням пропозицій, та направити на затвердження Міністерством екології та природних ресурсів України.

ІV. Стан реалізації проекту «Туристично-мистецький комплекс «Маєток святого Миколая» (доповідач — заступник директора з рекреації та благоустрою НПП «Гуцульщина» – А.Г. Костюк).

Вирішили:

Інформацію про стан реалізації проекту взяти до відома

V. Різне:

— овітерапія (лікування вівцями) — новий метод лікування та оздоровлення людей в сільському зеленому туризмі ( доповідач — представник зеленого туризму Р.М.Бойчук).

Вирішили:

Інформацію Р.Бойчука взяти до відома.

— погодження персонального складу науково-технічної ради НПП «Гуцульщина» (доповідач — заступник голови НТР НПП «Гуцульщина» Ю.П.Стефурак).

Вирішили:

Погодити персональний склад НТР НПП «Гуцульщина».