Національний природний парк «Гуцульщина» спільно з громадською організацією «Спадщина Гуцульщини» уже декілька років поспіль організовує і проводить пересувний еколекторій «Довкілля Косівщини». Більшість його виїздів проводиться у школи району. До проведення еколекторію залучаються науковці, фахівці з охорони навколишнього природного середовища, екологічної освіти, природолюби. В різних формах учням подається інформація про рослинний і тваринний світ Косівщини, екологічні проблеми нашого краю та шляхи їх вирішення, про те як підвищити екологічну самосвідомість населення району, як зробити наш край чистим і привабливим, щоб він дійсно став перлиною Гуцульщини.

Нещодавно відбулися чергові еколекторії в Тюдівській ЗОШ І-ІІ ст., Косівській ЗОШ № 2 І-ІІІ ст. і Кутському профтехучилищі №36, які проводились в рамках тижнів біології. Новинкою для присутніх стали дві мультимедійні презентації «Червонокнижна флора і фауна НПП «Гуцульщина» та «Родина дятлових на Косівщині», які почергово представили науковці та фахівці Парку . Така форма ознайомлення дітей з флорою та фауною краю є дуже ефективною, оскільки за допомогою сучасної мультимедійної техніки є можливість не лише розповісти про той чи інший вид рослини чи тварини, але й показати його в натурі, де він знаходиться і який має вигляд. Тому-то побачене й почуте дуже зацікавило присутніх, які допитливо обговорювали теми презентацій.

Фахівеці відділу рекреації та екологічної освіти Парку розповіли учням про весняні екологічні акції. Зокрема, акцентували увагу на важливості проведення Всеукраїнської акції «Збережемо першоцвіти», яка проводиться кожного року у березні-квітні по всій Україні. Метою цієї акції є збереження і охорона ранньоквітучих видів рослин, що занесені до Червоної книги України. Юні прирородолюби дізналися, що ареали першоцвітів, а саме підсніжника білосніжного, шафрану Гейфеля, білоцвіту весняного, різко зменшуються через господарське освоєння місць їх зростання та масове зривання на букети, завжди долучиатися до проведення весняних екологічних акцій.

Петро БІЛОУСЯК,
провідний фахівець відділу рекреації та екологічної освіти