В останній час Маєток Святого Миколая став справжнім і авторитетним центром проведення різноманітних семінарів та екскурсій не тільки для району, До нього все частіше вчащають гості з області і з-за її меж, навіть і з-за кордону. Недавно до нього уже вдруге завітали представники громади Вегровського повіту з Польщі. Минулого літа на гостини до Святого Миколая завітали діти з цього краю, які відпочивали на Косівщині, а тепер нас відвідали представники різних державних і громадських організацій. Сусіди жваво цікавилися діяльністю Маєтку і НПП «Гуцульщина», радо запозичували наш досвід роботи і ділилися своїм.


У березні 2010 р. маєток відвідали учасники семінару-практикуму лідерів молодіжного самоврядування Івано-Франківської області. Організатором даного заходу виступив сектор у справах сім’ї, молоді та спорту Косівської райдержадміністрації. Дещо пізніше на базі НПП «Гуцульщина» та Яблунівського центру дитячої творчості проведено обласний семінар-практикум директорів районних та міських еколого-натуралістичних центрів учнівської молоді. Тема семінару «Використання елементів народознавства в системі роботи позашкільних закладів». Провідний фахівець відділу рекреації та екологічної освіти Вікторія Лосюк виступила на ньому з цікавою доповіддю «Роль пам’яток природи Косівщини у формуванні в молоді етнокультурних цінностей».

Спільно з відділом освіти Заліщицької райдержадміністрації Тернопільської областіпроведено також семінар вчителів трудового навчання шкіл району .

Віталій ХОДАН,
заступник начальника відділу рекреації та екологічної освіти