Впродовж двох днів почергово в Яблунівському та Косівському центрах дитячої творчості проходило традиційне свято-конкурс «Зимуючі птахи». Було весело і гамірно, звідусіль чулися мелодії співу та щебетання птахів. В програмі свят були виступи науковців та спеціалістів Національного природного парку «Гуцульщина», перегляди відеофільму «Птахи Косівщини», змагання команд юних орнітологів Косівського районного та Яблунівського центрів дитячої творчості, фотоконкурс.


Традиційною частиною цих заходів була вікторина «Хто більше знає про пташку?». Найбільш інтригуючим під час неї було завдання «Відгадайте, що у чорному ящику?». У скриньці для кожної команди містилися різні гніздівлі. Треба було визначити, якому виду птахів вони належить та розповісти про них. Варіантів відповідей було дуже багато, однак правильну відповідь змогла дати лише одна команда. Нелегким був і фотоконкурс, де необхідно було впізнати пташку на світлині, а також відповісти на складні запитання про неї.

Завершилось свято нагородженням учасників цінними подарунками, грамотами та солодощами від Національного природного парку «Гуцульщина». У Косівському центрі дитячої творчості І місце завоювала команда «Синички» гуртка «Юні лісівники» з Пістинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІ місце — команда «Синички» екологічного театру «Соняшник» Кутської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІІ місце посіли команда «Снігурі» екологічного театру «Соняшник» Кутської ЗОШ І-ІІІ ступенів та команда «Беркут» гуртка «Юні лісівники» з Пістинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. У Яблунівському ЦДТ І місце виборов гурток «Юні лісівники» Яблунівського ЦДТ, ІІ місце поділили члени гуртка бісероплетіння Уторопської ЗОШ І-ІІ ступенів та гуртка художнього в’язання Стопчатівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, а третє — команда «Екологічний бумеранг» Стопчатівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Сподіваємось, що і надалі співпраця з Косівським районним і Яблунівським центрами дитячої творчості буде такою ж цікавою, захоплюючою і плідною. Дуже приємно, що з кожним роком кількість учасників таких заходів зростає, а отже збільшується загін знавців орнітології.

Вікторія ЛОСЮК,
провідний фахівець відділу рекреації та екологічної освіти