Лісовий заказник місцевого значення «Каменець»

Площа 184,0 га. Знаходиться у Кутському лісництві кв.24, вид 1-41, ДП Кутське лісове господарство. Заказник розташований в каньйоноподібній долині, посередині якої протікає потік Каменець, що належить до басейну ріки Черемош. Схили потоку вкриті різновіковими буковими лісами.


Для урочища характерна наявність численних виходів флішових сланцевих гірських порід на стрімких схилах. Флора урочища багата та різноманітна. Серед рослин зустрічаються види, занесені до Червоної книги України: коручки пурпурова та широколиста, булатка довголиста тощо, а також популяції реліктових видів папоротей-листовика сколопендрового, багаторядників шипуватого та Брауна.

Проте найбільшу наукову і екологічну цінність має ліва частина крутосхилу. Тут серед мішаного рідколісся із бука лісового, модрини європейської, смереки, берези  виявлена унікальна ділянка на якій зростають рідкісні види (ЧКУ) судинних рослин  рутвиця смердюча та відкасник осотоподібний характерні для карбонатних грунтів степової зони України. В Українських Карпатах це наразі єдине відоме місцезростання цих рослин.

Крім рутвиці смердючої та відкасника осотоподібного тут  також виявлений типовий  степовий вид  осока низька, регіонально рідкісний відкасник Біберштейна дзвоники сибірські – рідкісний для Карпат вид, наскельні угруповання самосилу гайового. Ця територія планується до включення в склад НПП «Гуцульщина».

Попередня

Дубина

Наступна

Озеро Лебедин (Лебедине)

  1. Ігор

    Ну як,включили цей заказник до нац.парку ,,Гуцульщина,,?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2010—2024 НПП «Гуцульщина» & Розробка сайту — «КосівАрт»

Перейти до вмісту